dzieci.eu

Przyłącz sięLogowanie
Forum
 
Zdjęcia i filmy. Pochwal się swoimi pociechami twórz albumy i zamieszczaj zdjęcia. Pokaż znajomym jak psocą i dokazują, lub przeciwnie jakie grzeczne są Twoje dzieciaki.

Ogłoszenia. Znajdź opiekunkę, sprzedaj ubranka lub zabawki.
Porady. Poradź się bardziej doświadczonych rodziców na naszym forum, pomóż innym rodzicom w ich problemach.

Blogi. Poprowadź blog, podziel się z innymi rodzicami swoimi radościami i smutkami. Napisz jak wygląda życie rodzica :)
Przyłącz się już teraz!

Czy lubrykanty moga utrudniać zajście w ciążę?

 
Nowy temat
Odpowiedz
Oflaguj/Odflaguj
 
  • Autor
  • Treść
 
Czapla

posty: 39

May 22, 2012 11:37    Cytuj
Punkty: 1   Głosuj
 Od pół roku staramy sie z mężem o kolejne dziecko. W sumie to jeszcze nie długo, ale dla pewności porobiliśmy wszystkie badania i wszystko jest ok. Bardzo często stosuję lubrykanty, bo mam problem z suchością podczas stosunku. Czy to może powodować problemy z zajściem w ciążę?
MatkaPolka26

posty: 5

May 25, 2012 13:20    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 Zwróć uwagę na skład tych "specyfików". Być może w ich składzie jest coś co rzeczywiście nie pozwala plemnikom dotrzeć do celu Zaplombowane usta Na rynku jest spory wybór różnych żeli intymnych i niektóre nie stanowią przeszkody, ale są tez i takie , których stosowania należy unikać szczególnie w przypadku starania sie o dziecko.
setka

posty: 12

May 27, 2012 00:44    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 Jeśli tylko nie używasz tych, które zabijają plemniki to z pewnością bardziej sobie pomagasz, niż szkodzić. Wiele kobiet korzysta z takich lubrykantów, jest ich mnóstwo - chłodzące, rozgrzewające, smakowe, plemnikobójcze, nawilżające itd, ty musisz wybrać taki odpowiedni dla swoich potrzeb :)
MatkaPolka26

posty: 5

May 27, 2012 11:41    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 A tak w ogóle to najlepiej by było gdybyście oboje troszkę wyluzowali i nie nastawiali się tak bardo na dzidziusia .Postarajcie sie aby seks był przyjemnością a nie koniecznie tylko procesem rozrodczym (wiem , brzmi nieciekawie) a uwierzcie -wtedy zarówno naturalne nawilżenie pochwy się poprawi jak również zajście w ciążę może okazać sie dużo łatwiejsze niż teraz sądzicie.
emi10

posty: 1

May 27, 2012 13:29    Cytuj
Punkty: 1   Głosuj
 Wydaje mi się, że niektóre mogą. Często nawet na odwrocie opakowania wspomniane jest że mogą osłabiać jakość plemników. Ale są też na szczęscie żele nawilżające stworzone specjalnie dla par starających się o dziecko. My z mężem stosowaliśmy Pre-Seed - pani w aptece nam poradziła. Jest to żel nawilżający w pełni bezpieczny dla plemników. Tutaj  http://www.zostacmama.pl/ znajdziesz troszkę więcej informacji na jego temat. 
setka

posty: 12

May 27, 2012 13:59    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj

Na tej stronie którą podała emi faktycznie pisze, że możesz mieć problem z zajściem w ciążę właśnie przez stres.

A swoją drogą ciekawa jestem, czy ten żel faktycznie działa? W końcu żel jak żel, czym może różnić się od innych.

Emi, możesz coś na ten temat powiedzieć? Wasze starania o dziecko zakończyły się sukcesem czy trwają nadal?

MatkaPolka26

posty: 5

May 28, 2012 08:49    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj

 W sumie to trzeba sie zgodzić, że przy bardzo dokuczliwej suchości w pochwie tródno zajść w ciążę bo wiadomo, że plemniki aby przetrwać potrzebują być w odpowiednio wilgotnym środowisku.

... żel jak żel, czym może różnić się od innych.

...

 Pewnie składem :P

Tigri

posty: 7

May 28, 2012 12:15    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 No a czym innym mogłyby się różnić, jedynie to skutecznością :) , według mnie próbować wszystkiego co można nie zaszkodzi, ten żel wydaje się bardzo skuteczny, ale to czy zadziała okaże się u was już przy praktyce ;), jedynie jak moja skromna osoba może wam pomóc, to życzyć powodzenia i żeby maluch urodził się, w przyszłości zdrowy :)
setka

posty: 12

May 28, 2012 18:19    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
No cóż, może faktycznie nie trzeba się zastanawiać tylko po prostu kupić coś co zadziałało w innych przypadkach, wtedy mamy podstawy do tego żeby sądzić, że jest to skuteczny środek i stosować go. Jeśli autorka wątku bardzo chciałaby zajść w ciążę i już długo się o to stara (a podejrzewam, że tak właśnie jest) to myślę że nie zaszkodzi jej spróbować tego polecanego przez kogoś Pre Seed, raczej jej nie zaszkodzi a może nawet pomóc.
Czapla

posty: 39

May 28, 2012 22:08    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 Jeśli chodzi o żele, to na pewno różnią się składem, bo niektóre mnie uczulają a inne nie, wiec na pewno maja różny skład. Nie sądziłam, że lubrykanty mogą zabijać plemnikiZaskoczenie, domyślałam sie jedynie, że mogą utrudniać im drogę do "celu". Popytam o ten żel, może i nam pomoże. Dzięki za rady :)
skarpeta

posty: 16

Jul 13, 2012 10:37    Cytuj
Punkty: 1   Głosuj

 

 Wydaje mi się, że niektóre mogą. Często nawet na odwrocie opakowania wspomniane jest że mogą osłabiać jakość plemników. Ale są też na szczęscie żele nawilżające stworzone specjalnie dla par starających się o dziecko. My z mężem stosowaliśmy Pre-Seed - pani w aptece nam poradziła. Jest to żel nawilżający w pełni bezpieczny dla plemników. Tutaj  http://www.zostacmama.pl/ znajdziesz troszkę więcej informacji na jego temat. 

Ja też stosuje Pre seed :D Jest świetny. Zdecydowanie lepszy od tych Unimilów itp. Przede wszystkim się tak nie klei i sprawia przyjemniejsze wrażenie przy stosowaniu. Dodatkową właściwością jest właśnie to, że ułatwia plemnikom przebycie drogi do jajeczka :)

Czapla

posty: 39

Jul 15, 2012 21:08    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 Dzięki dziewczyny za wskazówki, wybrałam się do apteki po ten żel, na razie stosujemy go od dwóch tygodni, ciekawe czy długo będę czekała na efekty :). Rzeczywiście jest bardzo przyjemny w stosowaniu i dobrze nawilża, no i nie pachnie tak intensywnie jak inne żele.
ania_inofolic

posty: 4

Mar 11, 2014 12:47    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj

 Lubrykanty mogą stanowić problem w staraniu o dziecko. Zdecydowana większość z nich zawiera środki plemnikobójcze, które uniemożliwiają zapłodnienie. Na szczęście na rynku są również preparaty, które zajście w ciążę ułatwiają. Występują one zarówno w postaci lubrykantów, jak i suplementów doustnych. Badania dowodzą, że ich stosowanie zwiększa szanse na ciążę nawet o 5% w skali roku.


Pozdrawiam.
Ania,

doradca online Inofolic.

www.inofolic.pl

Kasia02

posty: 12

Oct 07, 2014 15:20    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
My tam nie stosujemy lubrykantów włsnie przez te właśiwości plemnikobojcze - skoro sie stramy nawilżenie uzyskuję pijąc zioła na owulacje Regularne Cykle, bo one regulują hormony i pomagają oranizmowi w sposób naturalny produkowac śluz i jak narazie sie sprawdzają więc mam nadzieję, ze mi pomoga w zajściu w ciążę :) 
Kasia02

posty: 12

Oct 24, 2014 19:16    Cytuj
Punkty: 0   Głosuj
 ostatnio jeszcze dodałam mieszankę Relaks i Przyjemność - też zwiększa płodność a do tego działa na libido jak wiagra dla kobiet, także moja opinia o baby mama med jest na razie jak najbardziej pozytywna
Wszelkie prawa zastrzeżone | Webdesign zadylak.pl
Copyright 2008 www.dzieci.eu